Aplikacje mobilne dla podróżnika

   

          Wiele osób uczęszczając na studia ma problemy z pogodzeniem ich z pracą. W moim przypadku pogodzić musiałem studia, pracę i podróże. Jednym z głównych środków transportu był samolot, na  który chcąc nie chcąc musiałem zawsze zdążyć. Moją dużą wadą było i jest wielkie przywiązanie do techniki, nowinek i sprzętu. Pasją tego nazwać nie można ale lubię ułatwiać sobie życie zamiast je utrudniać. W dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić wam aplikacje mobilne, które bardzo przydają się w podróży, a niejednokrotnie uratowały mi skórę.  Przedstawione aplikacje używałem i używam pod systemem IOS, ale prawdopodobnie wszystkie lub większość dostępne będą też na Androida lub Windows Phone.


Mapy Offline 
Po co targać ze sobą papierzyska, pytać się o drogę, szukać nazwy ulic tracąc przy tym cenny czas??
Z pomocą przychodzi nam aplikacja Maps.me. Zasada działania jest prosta. Pobierasz mapę kraju docelowego, wybierasz samą mapę lub mapę z nawigacją i w drogę.

Mapy są przejrzyste, wszystkie drogi wyselekcjonowane, dodatkowo zaznaczone są sklepy, bankomaty, restauracje i hotele.  Aplikacja jest w pełni darmowa i zapewnia aktualizacje map.


Słowniki 

       Moc tej aplikacji poczułem podczas podróży na Kubę. Mówię tu oczywiście o bardzo znanym Google Translate. Byłem w szoku, gdy ktoś powiedział mi że można tą aplikację używać offline. Wystarczy tylko poprać pakiety języków i cieszyć się translatorem. Polecanym programem jest też Polish Dict. Prosty, ładny i przejrzysty słownik.


Bilety, rezerwacje i rekomendacje 

        Aplikację do wyszukiwania i rezerwacji hoteli, hosteli itp posiadam w swoim telefonie ale nie ukrywam, że w podróży staram się rzadko korzystać z płatnych miejsc noclegowych. 
Ze znanym i polecanych aplikacji: booking.com, Hostelworld, Airbnb. Ten ostatni jest nawet bardzo ciekawy przez programy  i kody zniżkowe dzięki, którym w bardzo atrakcyjnych cenach można zdobyć hotel. Jeśli chodzi o loty to polecam aplikację SkyScanner oraz Kayak. Aplikacja Tripadvisor bardzo dużo wniosła do mojej podróży i z czystym sumieniem mogę oznaczyć jak jako nr 2  aplikacji, którą posiadać trzeba.  Aplikacja zawiera w sobie wiele informacji turystycznych, zdjęć, ciekawych miejsc, polecanych knajp, kawiarni, hoteli. Co najlepsze posiada możliwość dodawania opinii i ocen. Bawiąc się tą aplikacją w restauracji macie gwarancje że będziecie obsłużeni najlepiej ;) 

Komunikatory

        Ostatnimi aplikacjami jakie chce wam przedstawić będą komunikatory. Niestety potrzebują internetu ale spełniają ważną funkcję w podróżowaniu. Często zatrzymując się u ludzi z Couchsurfingu, komunikuje się z nimi za pośrednictwem aplikacji WhatsUpp. Będąc przelotem w jakimś Państwie nie trzeba inwestować w karty sim by się z kimś skontaktować. Drugą aplikacją jest wszystkim znany Skype, dzięki którą będziemy w kontakcie ze swoją rodziną czy bliskimi.    Miłego dnia
Tomek Brak komentarzy:

Prześlij komentarz